Książka z planszami i naklejkami wielokrotnego użytku od Melissa & Doug

rozwój dziecka sty 03, 2018

Lubię kreatywnie spędzać czas z moim dzieckiem. Mam delikatne “spaczenie zawodowe” i często wybieram zabawki, które mają za zadanie oprócz świetnej zabawy rozwijać którąś ze sfer rozwojowych. Tym razem pozycja, o której chcę trochę więcej napisać była na liście do Mikołaja, którą zrealizowali dziadkowie. Znalazłam coś naprawdę fajnego. Mam na myśli naklejki wielokrotnego użytku, które przykleja się do różnych scenerii. Po pierwsze uwielbiam firmę Melissa & Doug, mają świetne, dobrej jakości rzeczy dla dzieci, a po drugie są one zdecydowanie inne, kreatywne i ładniejsze od tych na rynku. Ale co najważniejsze mój syn uwielbia ich produkty.

Zestaw zawiera:

  • 5 dużych zalaminowanych scenerii
  • 200 naklejek wielorazowego użytku

Wg producenta naklejki nadają się dla dziecka, które ukończyło 3 latka – z czym się zgadzam. Mam wrażenie, że im starsze dziecko tym więcej będzie miało z tego frajdy. Zestaw, który posiadam nawiązuje do tematyki straży pożarnej, szpitala, pizzeri, kawiarni, szkoły. Na rynku dostępne są też inne serie.

W czym ten produkt może być pomocny, patrząc pod kątem rozwojowym?

  • Na pewno uczy co i dlaczego występuję w określonych miejscach,
  • Poszerza słownik wyrazowy młodszych, ale i starszych dzieci. Wiadomo nie każdy 3 czy 4-latek będzie wiedział czym jest np. kroplówka.
  • Wydłuża czas koncentracji, a co najważniejsze poszerza wyobraźnię i kreatywność.Naklejki pozwalają na tworzenie świetnych scenariuszy na różne sposoby. To już od waszych dzieci zależy co będą chciały stworzyć.

Poniżej przykład tego, co udało nam się stworzyć w przeciągu pół godziny. Jak na ruchliwego 3-latka pół godziny w jednym miejscu to jest spory sukces!!!

Tagi

mgr Karolina Celitan

Psycholog dziecięcy wspierający dzieci i ich rodziców w tematyce prawidłowego rozwoju od niemowlęctwa do okresu wczesnoszkolnego.