Magiczna książka 3D

rozwój dziecka sty 05, 2018

Co magicznego, niesamowitego i jedynego w swoim rodzaju może dać rodzic swojemu dziecku? Czas wolny, czas tylko dla dziecka – tak brzmi moja odpowiedź. Cudownie jak jest to dodatkowo czas z książką. Na rynku jest wiele fantastycznych pozycji dla dzieci, dlatego temat książek będzie często się przewijał. Dziś zatrzymam się przy bajkowej pozycji: “Co kryje morze?” wydawnictwa Tatarak. Jest to książka interaktywna, na którą można spojrzeć w trzech różnych perspektywach i to dosłownie.

Jak widać powyżej, dziecko ma możliwość poznać morski świat z 3 perspektyw. Jedna ilustracja otwiera furtkę do trzech scenerii. Jest to świetna zabawa dla małego odkrywcy. Na rynku wydawniczym są też inne części, po które można sięgnąć, gdy już jod nie będzie dla dziecka niczym szczególnym ;).

Przejdę zatem do odpowiedzi na pytanie: “W czym ten produkt może pomóc pod kątem rozwojowym?”:

  • Niezwykle cenny i bardzo ważny czas z rodzicem lub kimś bliskim co rozwojowo jest podstawą i na co często zwracam uwagę rodzicom.
  • Poszerza wyobraźnię, dziecko nieprzekonane do książek może zainteresować się tym kąskiem co zawsze jest  dobrym wstępem do innej lektury.
  • Oczywiście koncentracja przy atrakcyjnych nazwijmy to obiektach często się wydłuża.
  • Rozwój poznawczy oczywiście też wchodzi w grę, bo można się dowiedzieć co jeszcze skrywa morze oprócz rybek, statków, rekinów itepe.
  • Oczywiście słownik wyrazowy może się powiększyć zarówno ten rozumiany jak i wymawiany. Co tu dużo mówić POLECAM!

Tagi

mgr Karolina Celitan

Psycholog dziecięcy wspierający dzieci i ich rodziców w tematyce prawidłowego rozwoju od niemowlęctwa do okresu wczesnoszkolnego.