W obecnej chwili w związku z tym, co się dzieje, wszystkim nam jest ciężko. Zakazy, nakazy, zwolnienia z pracy i nieopuszczający niepokój,  który podjudzają media. Staramy się z tym jakoś radzić, raz lepiej, raz gorzej, mamy swoje sposoby albo się ich uczymy. Koronawirus jest głównym tematem rozmów, o nim czytamy, oglądamy. Towarzyszy nam przy tym wiele emocji, zwłaszcza tych dla nas trudnych.

W tym wszystkim zapominamy, że mamy niedaleko widzów tego spektaklu, którymi są nasze dzieci.

Staramy się, im tłumaczyć czym jest Koronawirus, oczywiście filtrujemy wiedzę, aby ich nie niepokoić. Tylko czy zawsze się to udaje? Z własnego doświadczenia widzę, że nie. Dzieci odczuwają nasz niepokój, słyszą nasze rozmowy i same zaczynają się bać i przeżywać najczęściej wszystko “w środku”, co pokazują labilnością emocjonalną, koszmarami nocnymi, moczeniem w nocy itp.

Niedawno dostałam linka, który mnie natchnął na zrobienie slajdów/prezentacji dla dzieci, które może będą pomocne w zapoznaniu z Koronawirusem Wasze dzieci w sposób dla nich zrozumiały, przy czym, będzie możliwość porozmawiania z nimi o tym, co czują w związku z nim. Nie jestem mistrzem graficznym, ale już jak zrobiłam to udostępniam Wam, może się przyda, korzystajcie! 🙂

Poniżej, zamieszczam pliki do pobrania w formie pdf. i udostępniam link do prezentacji. Mam nadzieję, że się przyda. Ściskam Was mocno!

Plik PDF: Oswoić koronawirusa

Link do prezentacji: https://docs.google.com/presentation/d/1YCUOJI-175lMnaIkjnEg342re2mvZRKG1e5bCV9LInc/edit?usp=sharing’