Książka o greckich superbohaterach

książki dla dzieci lut 28, 2021

Dziś króciutko i na temat. Trochę odetchnijmy też od ciężkich tematów :) Mam baaaardzo ciekawą propozycję książkową dla dzieci i chciałabym się nią z Wami podzielić. Zwłaszcza że już porządnie sprawdzona z moim synem Leonem (prawie 6,5 lat), który ją bardzo lubi i często do niej wraca.

W obecnych czasach dużo ogląda się i czyta o superbohaterach. Jest z nimi i o nich sporo książek, filmów, bajek i gadżetów na rynku. Książka, którą mam na myśli, też jest o superbohaterach, ale trochę starszych i pochodzących ze starożytnej Grecji.

Wszyscy znamy ze szkoły kultową już "Mitologię" Parandowskiego. Tylko czy ona nadaje się dla dzieci młodszych? No raczej nie. Czasem i dla starszych wieje nudą. Z tego też powodu książka byłego sekretarza Wisławy Szymborskiej - Grzegorza Kasdepke "Mity dla dzieci" powinna Was zaciekawić.

Daleko jej od klasyki, bo pisana jest dość luźnym językiem. Autor często tłumaczy dzieciom wiele zjawisk, żeby były dla nich zrozumialsze podczas zagłębiania się w przedstawiane historie, co sprawia, że książkę można już czytać z 6-latkiem. Oprócz dość przystępnej, humorystycznej treści książka jest też bardzo ładnie ilustrowana. Osobiście lubię, gdy książki Leona są i dla mnie ciekawe i tak też jest w tym przypadku. Podczas czytania nie odlatuje myślami i nie zasypiam :).

Na koniec jeszcze dodam, że po lekturze tej książki Leo wyciągnął fajny wniosek. Powiedział, że bohaterowie greckich mitów są podobni do superbohaterów i porównał Flash'a do Hermesa, co wydaje mi się komplementem z ust fana wielu superbohaterów.

Pokuszę się o stwierdzenie, że "Mitologia" została odczarowana "Mitami dla dzieci". Może odważnie, ale co mi tam :). Najważniejsze, że Prometeusz, Zeus, Hermes, Atena, Afrodyta i inni już nie będą dla Waszych dzieci brzmieć obco.

Polecam!

Tagi

mgr Karolina Celitan

Psycholog dziecięcy wspierający dzieci i ich rodziców w tematyce prawidłowego rozwoju od niemowlęctwa do okresu wczesnoszkolnego.