Wodne kolorowanki od Melissa&Doug

Na pewno, większość z nas ma swoją ulubioną markę zabawek dla dzieci. Moją ukochaną, bezkonkurencyjną i wyróżniającą się kreatywnością obok Djeco jest marka Melissa&Doug. Na ich produktach, oprócz zabawy z własnym dzieckiem, często opieram pracę z moimi małymi pacjentami. Firma ta produkuje wiele zabawek wspierających motorykę małą. Lubię zabawki, które sprawiają przyjemność też dorosłym, bo zwiększa to prawdopodobieństwo spędzenia wspólnego czasu. Nie oszukujmy się, ale nie zawsze zabawy naszych dzieci są dla nas atrakcyjne i często niechętnie je z nimi podejmujemy. Mam prawie pewność, że produkt, który chcę przedstawić, ma potencjał na ulubioną zabawkę dziecka i rodzica, a do tego wspiera motorykę małą. Czyli same plusy 🙂 A oto on:

Water Wow to kolorowanki wodne wielokrotnego użytku. Trudno jest mi zliczyć, ile lary już były w użyciu. Mamy jeszcze na stanie te, które dostaliśmy jakiś czas temu i kolorowane były spokojnie ze 100 razy i to już po nich widać. Ciężko się je koloruje i nie blakną w całości po wyschnięciu jak te nowe. Mimo wszystko 100 razy to całkiem niezły wynik za niecałe 30zł. Każda kolorowanka ma załączony specjalny pisak zakończony pędzelkiem, do którego nalewa się wody. Woda się nie rozlewa, a dziecko ma ułatwioną zabawę.

Kolorowanek w książeczce jest kilka, każda po wyschnięciu jest gotowa do kolejnego pokolorowania. Podczas zabawy na obrazkach pokazują się obiekty, które były niewidoczne, gdy kolorowanka była sucha. Mali odkrywcy będą wniebowzięci. Kolorowanki do kupienia są w różnej kategorii: zwierzęta, pojazdy, labirynty etc. Na pewno znajdziecie coś dla swoich pociech.

Co dziecko ćwiczy podczas zabawy powyższą kolorowanką:

  • motorykę małą – prawidłowe utrzymywanie narzędzia pisarskiego (czego nie widać na jednym z powyższych zdjęć:), nie wychodzenie za linię, ogólne ćwiczenie sprawności małych rączek, które będą służyły do pisania
  • koncentracja – wykorzystywanie ciekawych dla dziecka pomocy, wspiera dłuższą koncentrację uwagi
  • rozwiązywanie prostych labiryntowych łamigłowek, wspiera rozwój wyobraźni przestrzennej i kształtuje logiczne myślenie

Tagi

mgr Karolina Celitan

Psycholog dziecięcy wspierający dzieci i ich rodziców w tematyce prawidłowego rozwoju od niemowlęctwa do okresu wczesnoszkolnego.